Sebastian Pypłacz – STRUKTURA

19 stycznia 2015
Album

To dla mnie jeden z ważniejszych albumów, otwierający nowy etap, będący dobrze przemyślany i dopracowany w szczegółach.

Nad koncepcją siedziałem od kwietnia 2015 roku, czyli momentu wydania epki MurMur, będącej preludium STRUKTURY. Miał to być album, który będzie punktem wyjścia do zabawy piosenkami na nim zawartymi. W kolejnych miesiącach tego roku, chciałbym Wam pokazać jak te utwory mogą rozwijać i zmieniać strukturę, równocześnie zachowując swoją tożsamość. Także ten album, jest początkiem dalszych poszukiwań, nie tylko muzycznych, ale o tym za jakiś czas.

Muzycznie na STRUKTURZE dzieje się dużo, jest tu i trochę ambientów, trochę motywów ocierających się o muzykę gitarową, dużo bitów nawiązujących – gdzieś tam – do techno, sampli wokali i nagrań terenowych, kilka tradycyjnych piosenek i kilka bardziej kombinowanych form. W skrócie wszystko czego nauczyłem się w ostatnich latach, we wszystkich projektach i zespołach, znalazło tutaj swoje ujście.

Pod względem personalnym STRUKTURA jest to dość dużą odmianą. Do współpracy zaprosiłem dwójkę młodych muzyków z Katowic: tajemniczą wokalistkę Modrooką, z którą już kiedyś próbowaliśmy coś razem zrobić, ale wyszło dopiero teraz i nowo poznanego gitarzystę Igora Zycha. Dziękuję Wam za pomoc w nagrywaniu.

a2823496233_10

Ściągnij STRUKTURĘ z BandCampa

1. Ślady fal
2. Mantra Karma
3. Nie ma mnie
4. Dorastanie
5. Blokowisko
6. Równanie skojarzeń
7. Kontekst
8. Proces otwarty
9. Oddajemy się
10. Gry wojenne
11. Plecień
12. Ślady stóp

Sebastian Pypłacz – elektronika i wokal
Modrooka – wokal
Igor Zych – gitara

Nagrywane w okresie od lipca do listopada 2014 roku w Katowicach.