Informacje

Nazywam się Sebastian Pypłacz, urodziłem się i mieszkam w Katowicach, jestem mieszczuchem, artystąblogerem i organizatorem różnego rodzaju wydarzeń.

W sieci piszę od dawna – ta strona istnieje od 2004 roku, ale blog narodził się gdzieś po drodze. O świecie opowiadam z perspektywy mieszczucha, a miasto to dla mnie słowo klucz do kultury, polityki, tematów społecznych i wszystkiego co w takim miejscu może się zadziać.

Wynikiem tego pisania były zaproszenia do dyskusji oraz prowadzenia paneli. Moich wystąpień można było posłuchać podczas: konwentu Polcon 2015, cyklu A<Symetrie, debat Katowice2050, spotkań Katowickiego Forum Społecznego Ludzi Kultury i kilku innych wydarzeń.

Moje teksty ukazywały się także w: BoMiasto, NaEkranie, Miasto ThinkTank, Miastoprojekt, Dzienniku Zachodnim, Silesion i w innych miejscach.

Od lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się szeroko rozumianą tematyką miejską. Angażowałem się między innymi w projekty dotykające problemu pustostanów, kontroli lokalnych polityków czy finansowania kultury. W latach 2014-2016 organizowałem festyn sąsiedzki Pobudka Koszutka, robiony przez i dla mieszkańców najmniejszej dzielnicy Katowic. Od 2016 roku działam w Katowickim Alarmie Smogowym, a od 2017 jestem w zarządzie stowarzyszenia BoMiasto.pl.

W 2009 roku rozpocząłem przygodę z muzyką, przez lata tworzyłem pod wieloma różnymi szyldami (Meet The Ambient, Pan Stian, Fantazman i inne), ale od 2014 roku występuję głównie pod swoim nazwiskiem lub jako STN. Na koncie mam kilka albumów muzycznych, jak i projekty na granicy różnych dziedzin sztuki. Nie stronię przed improwizacją czy współpracą z innymi artystami. Zagrałem koncerty podczas: Sziget Festival 2012 na Węgrzech, Bunte Republik Neustadt w Niemczech i na wielu innych scenach.

Od 2018 roku jestem przedsiębiorcą – wcześniej pracowałem głównie jako freelancer.